Archive for Lipiec, 2013

Usługi bankowe kredyty, lokaty, rachunki

Banki prowadzą szereg usług dostępnych dla swoich klientów. Umożliwiają zaciąganie kredytów, zakładanie lokat oraz rachunków bankowych indywidualnym podmiotom gospodarczym i osobom fizycznym. Gdyby nie bankowość, trudno byłoby załatwić poszczególne sprawy. Dzięki temu systemowi można płacić rachunku, dokonywać opłat za zakupy, gromadzić i pomnażać środki finansowe, obracać pieniędzmi. Tak naprawdę nie trzeba posiadać fizycznej gotówki, a wystarczy mieć konto z dostępem do internetu. Banki zmieniają swoje oblicze i korzystają z coraz to nowszych technologii. Dzięki bankowości można przesyłać pieniądze z każdego kraju. Dokonywać zakupu i sprzedaży walut. Banki oferują dostęp do swoich rachunków bankowych przez internet, możliwość płacenia przy użyciu kart płatniczych lub dzięki specjalnym aplikacją, telefonem komórkowym. Tak naprawdę dzięki systemu bankowemu można realizować szereg operacji finansowych. Lokaty pozwalają na to, aby w łatwy i bezpieczny sposób móc pomnożyć swoje pieniądze, bez konieczności prowadzenia ryzykownych inwestycji. Pieniądze są po to, aby nimi operować i je pomnażać, a nie przetrzymywać w skarpecie. Tak twierdzi wielu znawców współczesnej ekonomii. Pieniądz ma to do siebie, że traci na wartości, a lokata bankowa może nas uchronić przed tymi stratami dzięki korzystnemu oprocentowaniu.

Szybkie kredyty gotówkowe

Kredyty gotówkowe są rozwiązaniem dla osób, które potrzebują nagle gotówki na remont mieszkania, wyjazd na wakacje, kolonie dla dzieci, zakup mebli, albo inne potrzeby. Zazwyczaj liczą się z tym, że potrzebna gotówka nie jest zbyt duża i waha się wokół kilku tysięcy złotych. Tak naprawdę bank udzielając kredytu gotówkowego wcale nie pytają się o cel przeznaczenia. Nawet w swojej ofercie oferują kredyt na dowolny cel od tysiąca, do pięciu, czy nawet dziesięciu tysięcy złotych. Kredyt gotówkowy można przeznaczyć na realizację jakiś planów, albo na zaspokojenie podstawowych potrzeb, zazwyczaj posiadają dość średnie oprocentowanie. Z pewnością kredyt gotówkowy jest dużo mniej oprocentowany od karty kredytowej. Dlatego niekiedy jest lepiej skorzystać z tej formy. Oczywiście wymaga załatwienia kilku formalności i niekiedy czeka się na niego kilka dni. Natomiast karta kredytowa pozwala na dostęp do kredytu w każdej chwili. Obecnie wiele banków pozwala na załatwienie kredytu w szybkim czasie. Jest to konieczne, gdyż skrócenie procedur wymaga od niego konkurencja na rynku. Obecnie banków oferujących kredyty jest wiele, zatem potencjalni klienci mają dość duże pole do popisu. Oczywiście z kredytu gotówkowego można zrezygnować i przenieść swoje zobowiązanie do innego banku. Oferta kredytów gotówkowych dostępnych od ręki jest bardzo szeroka.

Szeroki dostęp do usług bankowych

Obecnie dostęp do swojego rachunku bankowego można mieć o każdej porze dnia i nocy, a to wszystko zawdzięczamy rozwojowi internetu oraz usług telekomunikacyjnych. Zatem wystarczy pobrać odpowiednią aplikację na telefon swojego banku, aby uzyskać dostęp do jego usług przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Można dzięki temu zarządzać zawsze i wszędzie swoimi finansami, bez konieczności szukania placówki, która jest czynna w określonych godzinach. Regulować swoje opłaty przez internet, w sklepach płacić już nie przy użyciu karty płatniczej, ale telefonu. Wystarcza prosta aplikacja na telefon, aby zmienić świat bankowości i udostępnić go przeciętnemu obywatelowi. Takie korzystanie z usług jest bezpieczne. Zamiast posiadać żywą gotówkę, wystarczy telefon. Mniejsze ryzyko tego, że ktoś nas okradnie z pieniędzy. Obecnie w przypadku kradzieży można szybko zabezpieczyć swoje środki na koncie. Zatem nie trzeba się martwić o to, że je stracimy. Bank ponad zabezpiecza i chroni konta internetowe przed działaniem hakerów. Korzystanie z tej formy usług jest łatwe i bezpieczne Wychodząc na oczekiwania klientów banki muszą modernizować swoje usługi i podążać za nowymi technologiami. Teraz liczy się szybkość działania i możliwość samodzielnej obsługi kont. Ludzie nie lubią kolejek i odwiedzania placówek, jeżeli jest to zbyteczne.

Kredyt na zakup samochodu

Bank w swoje ofercie ma także kredyt samochodowy, czyli przeznaczony na zakup określonego środka. W tym przypadku ruchomości, którą jest samochód. W banku można zaciągnąć kredyt na zakup nowego samochodu lub używanego. Oczywiście w ramach kredytu samochodowego można kupić także motocykle, skutery, a nawet quady. Zatem jest to kredyt na zakup każdego środka przeznaczonego do ruchu w komunikacji miejskiej, ale nie większego niż trzy i pół tony. Kredyt na zakup samochodu można przeznaczyć tylko na realizację tego celu, z czego bank może nas sprawdzić. Poza tym udając się po taki kredyt, wiemy z góry, jaka kwota pieniężna jest potrzebna. Bank może przychylić się w sposób pozytywny do naszych roszczeń finansowych i jako formę zabezpieczenia potraktować daną ruchomość. Kredyt na zakup samochodu, jest podobny do kredytu na zakup mieszkania. Środków finansowych nie można przeznaczyć na nic innego. Chyba, że w ofercie banku znajduje się możliwość wzięcia kredytu na zakup ruchomości z możliwością pozyskania dodatkowych środków finansowych na dowolny cel. Jeżeli chodzi o formę tego finansowania, można niekiedy liczyć na to, ze bank poza udzieleniem kredytu na zakup całości pojazdu oferuje nawet dodatkowe procenty do jego wartości. Należy pamiętać o tym, że zakup pojazdu to jedno, a są jeszcze opłaty dodatkowe: podatki, ubezpieczenie.

Kredyt hipoteczny na zakup domu

Wiele osób pragnie zakupić dom lub mieszkanie, albo przekazać te środki na zakup działki i budowę domu. Wszystko wiąże się z poniesieniem wysokich nakładów finansowych. Niekiedy zdarza się, że nie dysponuje się taką kwotą pieniężną i należy wtedy posiłkować się kredytem. Zatem jeżeli chce się kupić dom, mieszkanie, działkę lub wybudować własne lokum, należy pomyśleć o kredycie hipotecznym. Jest on udzielany na bardzo wysoką sumę pieniędzy, zazwyczaj taką, która jest wymagana na zakup lub budowę. Zabezpieczeniem tego kredytu jest hipoteka posiadanej własności. W razie braku spłaty, bank przejmie własność i z pewnością zlicytuje taką nieruchomość w celu pokrycia zadłużenia. Mimo wszystko kredyt hipoteczny jest najlepszą alternatywą, gdyż jest kredytem o niskim oprocentowaniu. Spłata zostaje rozłożona na okres dwudziestu lub trzydziestu lat, niekiedy dłuższy w zależności od zawartej umowy. Kredyty hipoteczne oferuje wiele banków. Zatem warto porównać ich ofertę, zanim wybierze się daną placówkę. Różnice pomiędzy poszczególnymi ofertami mogą nie być wielkie. Jednak banki starają się skusić potencjalnych nabywców i klientów. Zazwyczaj różnicę dotyczą zaliczek, cenami za wyceny, oprocentowaniem i opłatami związanymi z prowadzeniem rachunku. Należy skalkulować wszystkie opcje, aby wybrać najlepszą.

Jak rozpocząć negocjacje z bankiem?

Często nie można już spłacać swoich zobowiązań finansowych. Wydają się być one za wysokie i nie wystarcza pieniędzy na zaspokojenie podstawowych potrzeb finansowych. Większość ludzi wybiera niewłaściwe zachowanie w stosunku do banków i zaczyna generować jeszcze większe długi. Trudności ze spłatą kredytu powodują to, że osoba zaczyna unikać terminowego regulowania płatności, a z czasem nawet całkowicie zaprzestaje tego. Niektórzy posuwają się nawet do tego, że rezygnują z pracy i zatrudniają się na czarno, po to, aby nie wykazywać realnych dochodów. Działania takie nie są dobre, gdyż wpływają negatywnie na przyszłość człowieka, a nawet jego rodziny. Brak regulacji zobowiązań kredytowych pociąga za sobą odpowiedzialność prawną z tytułu podpisanej umowy. Tak naprawdę zawierają ją dwie strony. Zatem warto jest udać się do banku i rozpocząć z nim negocjacje, zanim postanowi się o całkowitej rezygnacji ze spłaty kredytu. Należy się do nich odpowiednio przygotować. W negocjacjach nie należy dać się ponieść emocjom. Trzeba dokładnie przedstawić swoją sytuację finansową i zaproponować to, aby bank zmniejszył raty kredytów i wydłużył okres spłaty. Zapytać o możliwość konsolidacji i ustalić możliwe najlepsze metody spłaty, które nie będą w znacznym stopniu obciążać budżetu. W przeciwnym razie będzie się generować dług, wraz z odsetkami karnymi.

Indywidualne konto bankowe

Banki w swojej ofercie mają rozliczne możliwości założenia konta osobistego. Czyli rachunku bankowego, na który będą przelewane wypłaty oraz prowadzone rozliczne transakcje płatnicze. Obecnie nikt nie wyobraża sobie tego, aby nie mieć i żyć bez rachunku bankowego. Niemal większość pracodawców dokonuje przelewów wypłat na indywidualne konta pracowników. Obrót wirtualny pieniędzmi jest dużo łatwiejszy, aniżeli fizyczne posiadanie gotówki. Obecnie banki oferują także dostęp do swojego rachunku przez internet. Zatem można samemu dokonywać opłat za mieszkanie i innych zobowiązań samemu w zaciszu domowym Obsługa konta bankowego przez internet nie jest trudna i z pewnością bardzo bezpieczna. Zatem banki pozwalają na to, że nie trzeba posiadać fizycznej gotówki, a wystarczy rachunek bankowy i dostęp do internetu. Oczywiście do konta są także przypisane karty płatnicze, którymi można regulować rachunki w sklepach. Znowu, zatem nie potrzeba posiadać przy sobie fizycznej gotówki. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązania. Rachunek bankowy może otworzyć każda osoba fizyczna. Można go prowadzić samemu lub ze współwłaścicielem. Zazwyczaj rodzic lub współmałżonek. W takim przypadku zanim zaciągnie się jakieś zobowiązanie finansowe, potrzebna jest zgoda współwłaściciela rachunku bankowego.

Budowa domu na kredyt

Biorąc kredyt hipoteczny na budowę domu, należy liczyć się z tym, że bank może go wypłacać w regularnych ratach po tym, jak zostanie zakończona budowa określonego etapu. Zatem należy pamiętać o tym, że trzeba trzymać się ściśle wyznaczonego planu budowy, który został wcześniej ustalony i zaakceptowany przez bank. Zatem nie wolno ponosić się zbytnim zachciankom, które będą generować konieczność dodatkowych nakładów finansowych. Bank może nie wypłacić kolejnej raty w wyznaczonym terminie, jeżeli nie będzie zamknięty określony etap budowy. Oczywiście bank jest instytucją, z którą należy zawsze negocjować i z pewnością czasami przychyli się do propozycji kontrahenta, jednak należy pamiętać o tym, aby nie popełniać zbyt częstych odstępstw od wcześniejszych ustaleń, które będą wymagały dodatkowych nakładów finansowych. Kredyt jest umową, która opiera się na pewnych ustaleniach i którą w przypadku niewywiązywania się którejś ze stron z nich, można zerwać. W trakcie udzielenia kredytu hipotecznego i rozpoczęcia budowy zabezpieczeniem staje się nie hipoteka domu, którego fizycznie jeszcze nie ma, ale na przykład działka lub zostaje on ubezpieczony na okres budowy domu. Wtedy należy liczyć się z dodatkowymi kosztami, które wcale nie muszą być niskie. Korzystając z kredytu hipotecznego można wziąć go w ramach projektu z rządowymi dopłatami do kredytów.

Coraz szybsze oferty kredytowe

Coraz modniejsze stają się kredyty tak zwane chwilówkami. Są to kredyty oferowane przez banki oraz inne instytucje finansowe zajmujące się udzielaniem kredytów. Zazwyczaj wysoko oprocentowane, dostępne w ciągu jednego dnia. Są to kredyty, których suma oscyluje wokół kilkunastu złotych lub kilku tysięcy. Nie są to sumy zbyt duże, ale także okres kredytowania nie jest długi. Zazwyczaj kilka dni, tygodni, miesięcy, może nawet do roku. Są to kredyty, które są udzielane na dowolne cele. Udziela się ich osobom, które potrzebują nagle zastrzyku gotówki w niewielkiej ilości. Zatem jeżeli potrzeba nam tysiąca złotych na zakup czegoś, albo po prostu kwoty tej zabrakło w budżecie domowym na dany miesiąc, warto zastanowić się nad tak krótkim kredytem. Tak zwane chwilówki można uzyskać już bez żadnych zabezpieczeń. Są dostępne przez internet. Tak, więc zaciągnięcie takiego kredytu nie wiąże się z dużym nakładem pracy i czasu. Wystarczy dostęp do internetu, ustalenie kwoty kredytu oraz czasu jego spłaty. Jednak warto zastanowić się nad jego oprocentowaniem. Dobrze jest brać kredyt na odpowiednich warunkach, jednak czasami sytuacja, w której gotówka jest potrzebna nagle doprowadza do tego, że korzysta się z firm, które nie zawsze posiadają uczciwą ofertę. Czasami lepiej zaoszczędzić trochę czasu i skorzystać z usług fachowego banku, który oferuje niższe oprocentowanie.

Bankowy Fundusz Gwarancyjny

Dobrze jest korzystać z usług banków, które należą do grona placówek objętych zabezpieczeniem ze strony gwarancyjnego funduszu bankowego. Jest on gwarancją tego, że w przypadku kłopotów finansowych banków możemy nie utracić swoich środków finansowych. Bank jest instytucją finansową, która obraca pieniędzmi powierzonymi mu przez swoich klientów. Dokonuje rozlicznych operacji finansowych oraz inwestycyjnych. Tak naprawdę, jak każda tego typu placówka może dokonać błędnych decyzji i doprowadzić do braku płynności finansowej i strat, a co za tym, nie może wypłacić środków finansowych swoim klientom. Jeżeli bank należy do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, to te środki mogą zostać wypłacone z tego zabezpieczenia. Jest to pewna forma ubezpieczenia, która gwarantuje klientom odzyskanie swojego wkładu finansowego. Poza tym bank, któremu grozi upadłość może wystąpić o pomoc do tej instytucji, która podejmie działania na rzecz sfinansowania jego wierzytelności i zapobiegnie dzięki temu jego likwidacji. Zatem jest gwarantem, ze pieniądze klientów są bezpieczne. Bank, co roku, winien wpłacać tam swoje środki. Poza tym zawsze w ramach takiego funduszu można sprawdzić kondycję placówki bankowej. Zanim powierzymy swoje środki, warto przekonać się, ze będą one zabezpieczone. Inaczej trzeba liczyć się ze stratą, jeżeli bank nie będzie nimi umiał dysponować.